Remal stěrka

ÚTERý 24. DUBEN 2012 | RSS Feed
Autor: Barvy-laky-unimax.cz | napsat komentář

Remal stěrka nemusí sloužit jen k tmelení nerovností, ale dá se použít i na různé malířské techniky. S Remal stěrkou lze například provést nástřik jako s Devosem a podobnými tmely.

To je ten nejjednodušší příklad, jak lze také použít Remal stěrku. Ovšem dá se tvořit i jinak, a to pomocí špachtlí, hladítek či starých malířských válečků. Výsledný efekt je pak opravdu skvělý. Stačí si jen připravit plochu, na kterou budete Remal stěrku nanášet. Zde je nejdůležitější penetrace povrchu.

Při aplikaci Remal stěrky není důležitá rovnost podkladu, ale její nasákavost. Pokud by se vytvářela malířská technika na špatně napenetrovaný podklad, stěrka by rychle vysýchala a nedalo by se s ní pracovat. Máme-li dobře připravený podklad, započneme s potahováním stěrky. Hladítkem naneseme na připravenou plochu Remal stěrku. Do té pak uděláme potřebné vzory, např. lístečky, Japonskou špachtlí nebo vytlačíme různé vzory starými válečky či benátskými hladítky.

Vždy záleží na každém jedinci co chce vytvořit. Možností je spousta. Zajímavé je i podbarvení připraveného podkladu. Nejvhodnější jsou vodou ředitelné barvy Denas uni apod. Vynikne tak po provedení vzorováni barevnost podkladu. Takto připravenou stěrku necháme vyschnout cca 24 hod. Poté můžeme přistoupit k tónováni. Používáme hlavně práškové pigmenty Frontony, které vtíráme houbou do přestěrkované plochy. Zde opět záleží na přístupu a barevném citu každého, kdo techniku tvoří. K vybarvení můžete použit i Remal efekt. Aby jste docílili plné omyvatelnosti, můžete použít Bakrylex nebo jiný lak na vodní bázi.

Archiv aktualit