7 schémat, které vašim stěnám navrátí šmrnc

Středa 18. duben 2018 | RSS
Autor: AkzoNobel

Vyzkoušejte naše zábavné a svůdné nápady na barvy do ložnice, které vaše stěny zalijí novou vášní.  Experti na barvy Dulux navrhli několik romantických barevných nápadů, které vašim stěnám dodají novou energii.

 

 

zdroj: dulux.cz

 

1. Světlá červená s neutrálními tóny

Červená barva přitahuje pozornost a vzbuzuje vášeň a emoce, ale nadužívání červené na stěnách ložnice může na vaše smysly působit přehnaně stimulujícím efektem. Světlejší něžné červené nebo růžové, které obsahují špetku zemité hnědé nebo bordó, jsou příjemné na pohled a vypadají úžasně rafinovaně. Červené motivy vyniknou, ať se rozhodnete pro jakoukoliv barvu, takže ji používejte střídmě jako akcentovou barvu. Velmi pěkně působí ve spojení s krémovými bílými odstíny, které ztlumí její intenzitu.

 

zdroj: dulux.cz

 

2. Metalické

Pokud toužíte po romantické ložnici s moderním rázem, přemýšlejte o hutné měděné nebo tmavě zlaté. Měděné odstíny obsahující příjemné oranžové nebo zemité tóny úžasně vnášejí teplo do tmavších prostor, zatímco třpytivá zlatá představuje útulný odstín, který se dobře kombinuje s ostatními barvami. Chcete-li svému schématu zaručit rafinovaný finiš, doplňte ho o lampy s žárovkami s nízkým výkonem, které stěnám přinesou jemný a něžný jas. 

 

zdroj: dulux.cz

 

3. Šedá a načervenalá růžová

Kombinace načervenalé růžové s ocelově šedou je chytrý způsob, jak vytvořit útulnou a příjemnou ložnici, která nebude působit přeslazeně. Použijte kontrast tmavé cínové šedé a křídové růžové pro dokonale zralý vzhled, nebo zkombinujte světlou šedou s jasnější výraznější růžovou, čímž docílíte hravý moderní efekt.

 

zdroj: dulux.cz
 
 

4. Modrá a okrově žlutá

Jemné snové modré patří mezi nejoblíbenější barvy do ložnice, a to hned z několika dobrých důvodů: jsou uklidňující, optimistické, prokazatelně podporují spánek, pomáhají při uvolnění a snižují krevní tlak. Chcete-li dosáhnout originální a elegantní kompozice, vsaďte na tohle téma, trochu ho ztmavte a spárujte tmavší odstín modré s okrovou žlutou. Hodně lidí se bojí experimentovat s tmavšími odstíny, ale pokud v sobě najdou dost odvahy, dočkají se většinou fantastické odměny. Soukromí vaší ložnice je navíc ideálním místem, kde můžete zkoušet nové věci.

 

zdroj: dulux.cz

 

5. Lila a šedá

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak v ložnici umocnit romantickou atmosféru, je smíchat paletu světlých jemných barev, které dohromady vytvoří mimořádně něžný a dokonale vyvážený efekt. Tlumená šedá je skvělým odrazovým bodem na pozadí. Akcentujte ho levandulovou nebo lila a nechte se překvapit svěží moderní ložnicí, která je nadčasová a nesmírně působivá. Kompozici doplňte o zrcadla odrážející světlo, které umocní něžný aspekt tohoto schématu.

 

zdroj: dulux.cz
 

6. Světlé a působivé barvy

Při vytváření něžného snového schématu nezanevírejte ani na neutrální barvy. Paleta světlých odstínů, která bude obsahovat hřejivé zemité tóny, představuje sofistikovaný způsob, jak docílit romantického vzhledu. Moderního dojmu dosáhnete kombinováním různých odstínů, celek opticky vyvážíte jasným bílým stropem.

 

 zdroj: dulux.cz
 

7. Purpurová paleta

Vytvořte si v ložnici napodobeninu stylového hotelu pomocí palety hutných purpurových tónů. Luxusní vážné purpurové bývají ošidné, ale ve správné kombinaci doplňkových barev působí překvapivě útulně. Kombinujte švestkové nebo morušové odstíny se světlejšími tóny, například hnědobéžovou. Takovou kompozici doplňte o neutrální nábytek, aby nedošlo k přehlcení celkového efektu.

 

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE