Barvy roku 2023

Tuesday 31. January 2023 | RSS
Autor:

Už přes dvacet let má každý rok svou barvu, kterou vždy v prosinci vyhlašuje společnost Pantone Color Institute a Dulux Letos to vyhrál odstín Viva Magenta a u značky Dulux Obilný klas. Jde o tóny karmínově růžové, což je pro vaši lepší představu barva na pomezí červené a fuchsiové. Vzorníky Pantone jsou používány pro textil, grafiku, design i průmysl. Jde o celosvětově uznávaný barevný standard. Vzorníky byly zavedeny v roce 1963 a v průběhu let se rozvíjely v neuvěřitelně pestrou škálu barevných odstínů.

 Nově zvolený odstín má symbolizovat sílu. Tato živá barva je popisována jako silná a posilující a jako nový odstín vybízející k experimentování bez zábran. Barva působí optimistickým dojmem a je inspirována červeným karmínem, jedním z nejcennějších barviv patřících do rodiny přírodních barviv.

Statečná, nebojácná, energická a optimistická. Taková je barva Viva Magenta s kódem 18-1750, která se stala barvou pro rok 2023. Nový červenorůžový odstín tak vystřídá fialkovomodrý odstín Very Peri a bude vyzývat k novému experimentování a sebevyjádření energického stylu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V letošním roce, kdy přední místo v celosvětovém programu zaujímá příroda, jsme hovořili o různých způsobech, kterými nás příroda podporuje a inspiruje. Naše rozhovory nás přivedly k tématu Dulux barvy roku 2023: zázračným semínkům – výraz, který vystihuje proměňující sílu přírody – a ke stínu samotnému. Wild WonderTM je zářivý přírodní odstín, který nám nabízí spojení s přírodou a přináší do našich domovů pocit kouzla přírody. Na jeho základě jsme vytvořili čtyři snadno použitelné palety barev: Lush, Buzz, Raw a Flow. Každý z nich vypráví o jiném způsobu, jakým nás příroda inspiruje.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz