Čím natřít čerstvý pozink?

Pondělí 30. listopad 2020 | RSS
Autor: BARVY A LAKY TELURIA, s.r.o.

Pozinkovaný plech má tradici jako dobrá a lehká krytina s poměrně dlouhodobou životností. Téměř nenahraditelným je u řady klempířských prvků ve stavebnictví i v průmyslu (okapy, svody, střechy). Ne vždy, ale barva pozinkovaného plechu esteticky vyhovuje celkovému barevnému ladění stavby a ani životnost pozinkovaného plechu není věčná. Čím tedy tento materiál ošetřit, abych nemusel čekat až nový pozink zoxiduje?

Vhodnou odpovědí na tuto otázku – čím čerstvý pozink natřít je HOSTAGRUND ZINEX 2V1.

 

Nátěr čerstvého pozinku je pak nenáročná záležitost i přes to, že podklad je znečištěný a mastný a jen tak nějaká barva na něm nedrží. Důvodem je špatná přilnavost většiny běžných nátěrových hmot k čerstvému nezoxidovanému materiálu. Nemalou komplikací negativně ovlivňující přilnavost může být i rozdílná kvalita zinkových povlaků.Pokud máte například okap již nějakou barvou natřený, je důležité před aplikací HOSTAGRUND ZINEX 2V1 provést zkoušku. Na malé části okapu aplikujeme nátěr HOSTAGRUND ZINEX 2V1 a následně vyhodnotíme, zda se nám spodní vrstva nátěru tzv. nezvedá či nerozpouští z podkladu. Pokud nátěr vypadá stabilně, pokračujeme v nátěru. Pokud se však objevují trhlinky či praskliny, je nutné stávající nátěr odstranit chemicky – ODSTRAŇOVAČEM STARÝCH NÁTĚRŮ nebo horkovzdušnou pistolí za pomocí špachtle.

Efektní nátěr je ve výsledku elastický, se schopností sledovat rozpínavost plechů v závislosti na tepelných změnách prostředí – mráz vs horko.

HOSTAGRUND ZINEX 2V1 je ideálním řešením pro nátěry více druhů podkladů – čerstvý i zoxidovaný pozink, ocel, měď, mosaz, hliník, slouží i jako základní barva pod některé druhy vrchních emailů, je dlouhodobou ochranou proti rzi a povětrnostním vlivům včetně UV záření. 

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE
Načítání obsahu …