Jak na kov?

Pondělí 09. říjen 2017 | RSS
Autor: BARVY A LAKY TELURIA, s.r.o.

Kov chce své

I když toho moderní barvy zvládnou hodně, pro natírání kovových předmětů stále platí: pečlivě očistit podklad a pečlivě natřít vhodnými barvami. Železo natíráme především proto, aby nerezavělo, tudíž barvou souvisle přikrýváme celou plochu. Obzvlášť si dáváme záležet na záhybech, spojích, svarech, otvorech či nerovnostech, kde by se mohla zdržovat voda nebo srážet vodní páry a snadno se tak dostat k obnaženému kovu.

Přetíráme už natřené povrchy

I když stará barva dobře drží a my ji chceme jen přetřít jiným odstínem, musíme podklad připravit. To znamená umýt, odmastit a zdrsnit, aby nová barva dobře přilnula. Nejlepší je, když můžeme použít stejný typ barvy a nemusíme kombinovat syntetické barvy s barvami ředitelnými vodou. Možné to je, ale výsledek není zaručený.

Kdy starou barvu odstranit?

Složitější to bude u předmětů, z kterých se stará barva odlupuje nebo je jinak poškozená, třeba odřená, s výraznými vrypy, které by nový nátěr nepřekryl. Pak máme dvě možnosti – starou barvu zcela odstraníme, nebo ji odstraníme jen zčásti, plochu zatmelíme a obrousíme. Starou barvu můžeme odstranit ručně, pískováním nebo vypalováním nebo chemicky. Odlupující se kusy barev vezmeme kovovou špachtlí s velmi ostrou čepelí a zakulacenými rohy, abychom nedělali rýhy, ostatní plochy obrousíme kovovým kartáčem, smirkem nebo podobným nářadím na zdrsňování povrchů. 

Železo natíráme co nejdříve

Když povrch očistíme, odmastíme a vysušíme, pustíme se do natírání základní barvou co nejdříve, aby železo nezačalo korodovat. Zvláště venku stačí jeden vlhčí den a lehká koroze je zpátky.

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE
Načítání obsahu …