Jak odstranit plíseň v domě?

Úterý 01. září 2020 | RSS
Autor: Jub

Likvidace plísně v domě.

Odstranění plísní ve třech krocích
Trvalá likvidace plísní v interiéru vyžaduje systémové řešení. Nejprve se provádí důkladné omytí napadených ploch, poté jejich dezinfekce - odstranění plísní ze stěnových stropních povrchů a nakonec celoplošný nátěr plísním odolnou malířskou barvou pro dlouhodobou ochranu interiéru.

 

 

 

Krok č. 1- Omytí Ploch

Napadené stěnové a stropní povrhy nejdříve omyjeme mokrým hadrem nebo houbou a poté je necháme před dalšími pracovními kroky vyschnout.

 Krok č. 2- Dezinfekce

Suché omyté stěnové a stropní povrchy dezinfikujeme pomocí speciální biocidního prostředku ALGICID Plus. Jedná se o bezbarvý roztok biocidních látek v glykolu, který pronikají hluboko do podkladu a účinně působí na široké spektrum řas a plísní.

Přípravek před otevřením dobře protřepeme a ve vhodné nádobě rozředíme vodou (ALGICIDE Plus: voda 1:5). Nanáší se štětcem nebo malířským válečkem. Na silně zatížené povrchy doporučujeme dvojnásobný nátěr. Druhý nátěr je za normálních podmínek možno nanášet po 8 až 12 hodinách. Na dezinfekci 1m2 napadené plochy je třeba 50 až 100 ml prostředku ALGICIDE Plus (spotřeba závisí na počtu nátěrů i hrubosti a savosti podkladu).

Krok č. 3-Nátěr malířskou barvou

Po omytí napadených ploch a jejich dezinfekci následuje koneční fáze procesu renovace - celo plošný nátěr speciální malířskou barvou JUPOL Citro nebo JUPOL Amikol. Méně kvalitní podklady doporučujeme den předem zpevnit hlávkovým mikroemulzním základním nátěrem.

 

 

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE
Načítání obsahu …