Jak si pohrát s texturou a navrátit stěnám bývalý lesk.

Pátek 23. březen 2018 | RSS
Autor: AkzoNobel

Chcete změnu? Vyzkoušejte těchto pět superstylových nápadů na dekorace, díky nimž na vaše bydlení nikdo nezapomene.

 

 

Jednolité hladké povrchy jsou úžasné, ale pokud zatoužíte po moderním obývacím efektu a dramatické malbě, až budete příště dekorovat, zkuste si pohrát s texturou.

Máte rádi rustikální hrubost, omšelou eleganci, trendy industriální nebo něco trochu jiného? Zcela jistě najdete takovou povrchovou strukturu, která bude v dokonalé harmonii s vaším stylem.

Takže pokud si malujete sami, nebo to raději necháváte na profesionálech, díky těmto pěti technikám přidání textury docílíte superstylových stěn, díky nimž na vaše bydlení nikdo nezapomene.

 

 

1. Zdrsněte stěnu pískem

 

 

Trocha písku v barvě je jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak stěnám přinést hrubý rustikální vzhled. Kupte si pytel křemičitého písku v místním hobby marketu a postupně ho přisypávejte do barvy. Rovnoměrně míchejte a zkoušejte směs na listu papíru do chvíle, než budete s texturou spokojeni.

Pak už jen stačí nanést barvu na stěnu, jak jste zvyklí. Namalujte raději tři vrstvy, abyste zaručili rovnoměrné rozprostření malby i písku. Hřejivé zemité odstíny, jakým je například terakota, této technice přidá drsnou ale útulnou atmosféru.

 

 

2. Táhněte štětcem křížem krážem

 

 

Výsledná barva bývá po zaschnutí až o 70 % světlejší, než jak vypadá hned po nanesení. Tohoto jevu můžete chytře využít, pokud budete malovat křížem krážem. Získáte tak texturovaný povrch s přirozenou hrou světla a stínu.

Tuto techniku kombinujte s tmavou chmurnou šedou a docílíte supermoderního industriálního vzhledu, který fantasticky zapadne do moderního bytu ve městě.

 

 

3. Setřete si rohy

 

 

Fandové omšelé elegance si jistě zamilují tento efekt rychlého přidání věku, který je obzvláště vhodný na dveře, okenní rámy a další dřevěné prvky.

Naneste vrstvu barvy dle svého výběru a nechte ji zcela zaschnout. Pak na první vrstvu namalujte druhou barvu. Pokud jste dospod nanesli tmavší barvu, navrch namalujte barvu světlejší a naopak.

Až bude horní vrstva na dotyk lepit, otřete vlhkým hadrem trochu barvy, tak, aby vznikly fleky odhalující spodní vrstvu. Romantického vesnického vzhledu dosáhnete tak, že do spodní vrstvy použijete tmavě růžovou a hodně světlou růžovou navrch.

 

 

4. Královského efektu dosáhnete s hadrem

 

 

Záměrně flekaté stěny evokují blednoucí nádheru starobylého paláce a vytvoříte je neuvěřitelně snadno.

Jednoduše namalujte menší plochu stěny (zhruba půl metru čtverečního) a pak starým tričkem nebo bavlněným hadříkem náhodně stírejte vlhký nátěr. Vytvoříte tak působivý texturovaný vzor hrající si se světlem a stínem.

Mimořádně působivého vzhledu docílíte, pokud zkombinujete dvě barvy ze stejné oblasti na barevném kole. První vrstvu nechte zcela zaschnout, a teprve potom přejděte ke druhé vrstvě. Tmavě fialová a zlatá vytvoří vskutku královskou kompozici.

 

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE