Jak vybrat barvu na beton

Středa 09. leden 2019 | RSS
Autor: BARVY A LAKY TELURIA, s.r.o.

Barva na beton


Jakou barvu na beton vybrat? Existuje spousta barev od různých výrobců. Je nutné rozlišovat, na jaký povrch barvu budete aplikovat, kam a pro jaké účely. Je totiž rozdíl, zda chcete natírat sklep, garáž, balkon, betonový bazén nebo podlahu v průmyslovém objektu, a to zejména v zatížení a mechanické, chemické odolnosti. Existuje základní rozdělení na vodou ředitelné a rozpouštědlové barvy. Můžeme vést polemiku o ekologické stránce rozpouštědlových barev. Pravdou ale zůstává, že tyto barvy mají stále své opodstatněné použití, díky některým vlastnostem. Rozpouštědlové barvy obecně obvykle vykazují velmi dobrou přídržnost k podkladu a lepší mechanickou i chemickou odolnost. Tím však nechceme srážet kvalitu vodou ředitelných systémů, které mají také své výhody. Profesionální barvy na beton se vyznačují vysokou tvrdostí, pružností, odolností vůči vodě, rozpouštědlům a ropným látkám. Pod videem si uvedeme některé z nejvíce používaných jednosložkových barev na beton.

 

 

Barva na beton Betex 2v1


Jako první příklad si můžeme uvést barvu na beton Betex 2v1, která je jedna z nejpoužívanějších jednosložkových barev u nás. Je vhodná pro vnitřní i venkovní nátěry betonových podlah sklepů, garáží, teras, balkonů, betonových sloupků. Je odolná vůči olejům, roztokům solí, slabým kyselinám, zásadám a krátkodobě i motorové naftě. Na našem e-shopu naleznete v barevném provedení - šedá, modrá, zelená a červenohnědá.

 

Barva na beton Izoban


Dalším typem jednosložkových nátěrů je barva Izoban. Barva je 100% voděodolná, hedvábně lesklá, nátěrová a je určena pro nátěry betonových povrchů. Používá se tedy na betonové podlahy, ale i bazény, vodní jímky a další betonové prvky ve stavebnictví. Pro svoji cenu je barva používaná zejména v hobby sektoru. Na našem e-shopu naleznete v barevném provedení - šedá, modrá, zelená, sv. zelená, červenohnědá, žlutá a bílá.

 

Barva na beton Ekoban


Pokud sháníte barvy, které zasychají kratší dobu a nebudou tolik cítit, pak je to tento typ vodou ředitelných barev na beton Ekoban. Tyto barvy jsou dále rozdělené podle zátěže. Pokud budete natírat pokoj v bytě či domě, kde se neočekává velká mechanická zátěž, můžete použít základní variantu řady produktů Ekoban s ochrannými a protiprašnými vlastnostmi, odolnou vůči vodě a s dobrou přilnavostí k podkladu. Pro venkovní použití pak bude vhodnější vybrat jednu z kvalitnějších variant. 

 

 

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE