Malířské barvy pro zdravé bydlení

Saturday 01. April 2023 | RSS
Autor:

PEČUJTE O SVÉ ZDRAVÍ, ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A KOMFORT BYDLENÍ S POMOCÍ AKTIVNÍCH BAREV JUPOL

Doma, v kanceláři, ve škole a jiných uzavřených prostorech trávíme až 90 % svého času, proto není divu, že jejich vnitřní klima citelně ovlivňuje naše zdraví.

Vhodné mikroklimatické podmínky můžeme zajistit udržováním optimální teploty, dostatečným větráním, používáním výrobků bez obsahu nebezpečných látek či instalací technických zařízení pro úpravu kvality vzduchu.

Nově můžeme ke zdravému bydlení přispět rychle a snadno také nátěrem vnitřních stěnových a stropních povrchů vybranou malířskou barvou řady JUPOL WELLBEING se specifickými účinky na kvalitu vzduchu.

 

JUPOL Antimicrob

Antimikrobiální malířská barva, která aktivně ničí široké spektrum mikroorganismů (viry, bakterie, plísně...) a brání jejich rozvoji.

JUPOL Thermo

Tepelně izolační malířská barva, která navozuje pocit tepla a omezuje kondenzaci vzdušné vlhkosti i související riziko vzniku plísní.

JUPOL Clima control

Silikátová malířská barva, která efektivně váže zdraví škodlivý formaldehyd a snižuje tak jeho koncentraci ve vnitřním prostředí.

JUPOL Bio silicate

Silikátová malířská barva bez obsahu biocidů vhodná pro osoby citlivé na konzervační látky.

JUPOL Eco premium

Vinylová malířská barva s minimálním obsahem těkavých organických látek a známkou Ecolabel potvrzující její šetrnost k životnímu prostředí v průběhu celého životního cyklu.

JUPOL Bio Apnena

Bio vápenná malířská barva pro přirozenou regulaci vlhkosti ve vnitřních prostorech.

 

Bakteriálním a virovým chorobám lze předcházet preventivními opatřeními, včetně použití malířské barvy JUPOL Antimicrob.

 • Aktivně ničí široké spektrum mikroorganismů (viry, bakterie, plísně...) a brání jejich rozvoji.
 • Během 24 hodin sníží koncentraci mikroorganismů o 99,9 %. Účinnost potvrzují výsledky testů mezinárodně uznávané laboratoře pro mikrobiologické analýzy J.S. Hamilton.

Mikroorganismy ulpívají i na vnitřních površích, kde se poměrně rychle rozmnožují. Povrchy stěn a stropů natřené barvou JUPOL Antimicrob zaručují bezpečné prostředí bez mikroorganismů, protože při vzájemném kontaktu začne barva aktivně ničit jejich obal. Účinnost tohoto mechanismu potvrzují výsledky testů podle norem:

 • * EN 21702 (odolnost nátěrového filmu proti virům – lidský koronavirus 229E),
 • EN 22196 (odolnost nátěrového filmu proti bakteriím) a
 • EN 15457 (odolnost nátěrového filmu proti plísním).

Vnitřní klima citelně ovlivňuje naše zdraví. Nově můžeme ke zdravému bydlení přispět rychle a snadno také nátěrem vnitřních stěnových a stropních povrchů vybranou malířskou barvou řady JUPOL WELLBEING se specifickými účinky na kvalitu vzduchu.

Mechanismus působení na mikroorganismy: viry, bakterie, plísně, řasy...

 • Přesně cílený účinek formou dezintegrace (micelizace) buněčné membrány mikroorganismu.
 • Molekuly KAS (kvartérní amoniové sloučeniny) díky svému pozitivnímu náboji vyhledávají povrchy, které mají negativní náboj, jakými jsou např. obaly všech mikrobiálních buněk.
 • Molekuly KAS mají také tukovou část, která se do obalu mikrobiálních buněk pevně zakotví a působí jako detergent, který obal rozloží.
 • Díky velké přitažlivosti mezi molekulami KAS a mikroby, je silný dezinfekční účinek dosažen již při nízkých koncentracích použité účinné látky.
 • Ničí a brání dalšímu rozvoji mikroorganismů rozleptáním jejich obalu při kontaktu s natřeným povrchem.
 • Barva je testována podle norem: ISO 21702:2019, ISO 22196 a ISO EN 15457.

Výhody a vlastnosti

1. Brání šíření mikroorganismů na povrchu stěn a jejich přenosu na člověka.

 

2. Nákladově efektivní forma prevence bakteriálních a virových onemocnění.

 

3. Mimořádně nízký obsah těkavých organických látek (VOC < 1 g/l).

 

4. Pomáhá vytvářet zdravé vnitřní klima v obytných místnostech.

 

5. Skvělý vzhled natřených povrchů a možnost jejich čištění.

 

6. Snadná a rychlá aplikace i pro domácího kutila.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz