Naučte se vytvořit vzorník barev, který si zamilujete.

Středa 10. leden 2018 | RSS
Autor: AkzoNobel

 Znáte své oblíbené barvy, ale máte problémy s jejich kombinací?

 

Zhodnoťte svůj prostor

Různé barvy se hodí do různých místností, takže prvním krokem je zhodnotit váš prostor. Pokud vaše místnost směřuje na sever a máte v ní pocit chladu, výrazné barvy v živých, sytých odstínech zlepší světlost a získáte zde pocit většího tepla. Pokud vaše místnost směřuje na jih, projde vám většina barev – klidné barvy, dokonce tmavé, dramatické.

Přemýšlejte o tom, co použít do místnosti. Slouží k podávání jídla nebo ke spaní? Použijte barvu k vytvoření nálady, která je vaším cílem. Studené, klidné, tlumené barvy, jako je světlá zelená a vodová modrá evokují klid, zatímco jasné, syté, výrazné barvy, jako je červená a purpurová dodávají energii a stimulují.

Barevné inspirace jsou všude kolem nás

Příroda je skvělým zdrojem nenucených barevných kombinací. Jděte na procházku do přírody a obklopte se volnou přírodou. Všimněte si vašeho vzácného kuchyňského nádobí. Máte polštář nebo přehoz, který stále poskytuje okouzlení jakémukoliv prostoru? Vyberte barvy z oblíbených vzorovaných doplňků, potom věci dejte do dokončeného pokoje pro dosažení sladěného osobitého vzhledu. Také umění může inspirovat úžasné barevné návrhy. Vyberte několik klíčových barev z obrazu, který se vám líbí, pro vzorník barev, což zaručí, že vaše kreativita začne proudit.

Kouzlo tabule nálad

Poté, co si vyberete své barvy, shromážděte pruhy s barvou, látky a vzory tapet, které se vyznačují různými odstíny vámi vybraného tónu. Použijte rovné místo nebo velký kus bílé tabule jako podklad pro nově vznikající návrh. Přikládejte vzorky k sobě a znovu je přeskupujte, dokud nenajdete kombinace blízké vašemu srdci.

 

 

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE