Ochrana dřeva a řeziva BOCHEMIT

Pondělí 30. září 2019 | RSS
Autor: BOCHEMIE WOOD CARE s.r.o.

Nenechejme zdomácnět dřevomorku domácí - ochrana dřeva a řeziva
Přípravky BOCHEMIT® zajistí spolehlivou ochranu dřeva. V BOCHEMII BOHUMÍN jsou vyráběny přípravky, které Vám zajistí ochranu proti dřevomorce domácí, dřevokazným houbám nebo dřevokazným plísním.

 

   

 

 

Na začátku bývá nenápadná plíseň v rohu zdi. Na konci zoufalý majitel objektu, který krok za krokem zjišťuje nenapravitelné škody v dřevěných konstrukcích.
Z bytelných stropních trámů, které byly doposud ozdobou místností, visí zlověstné provazce prazvláštní konzistence. Již není pochyb - v domě se zabydlel nezvaný nájemník. Je třeba počítat s tím, že dřevomorka domácí, jedna z nejnebezpečnějších dřevokazných hub, nemíní svůj nový domov hned tak opustit. Začíná urputný boj, nový host je houževnatý protivník. K rekonstrukci je třeba přistoupit komplexně a nekompromisně. Odstranit napadenou část dřeva, řádně očistit povrch zbývajícího dřeva, dřevo nechat vysušit. Často bývají nutné i stavební úpravy.

Není však rozumnější dřevokazné houby, plísně či hmyz do své domácnosti vůbec nevpustit? Není výhodnější včas myslet na prevenci? Použít správnou konstrukční skladbu, zajistit kvalitní izolaci podlahy proti vodě a vlhkosti, dostatečné odvětrávání místností a nezanedbat preventivní dlouhodobou chemickou ochranu dřeva proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním.

Jedním z impregnačních fungicidních a insekticidních přípravků, které jsou vhodné pro ošetření stavebního řeziva a dřevěných konstrukčních prvků, tedy například i krovů, je BOCHEMIT Opti F. Je to kapalný vodou ředitelný koncentrát pro dlouhodobou preventivní ochranu dřeva v interiérech i exteriérech budov proti dřevokaznému hmyzu, houbám i plísním. Při správném použití zaručuje BOCHEMIT® Opti F profesionální a spolehlivou ochranu dřeva a předchází tak možným obětem a ztrátám v boji s nekontrolovatelným nepřítelem. Snadnou aplikaci nátěrem, postřikem nebo máčením navíc zvládne každý, takže i neprofesionál si může svépomocí zajistit ochranu dřeva na profesionální úrovni.


 

Přece si u vás nenecháte zdomácnět dřevomorku domácí. Myslet na prevenci včas se rozhodně vyplatí.

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE