Oleje na dřevo

Pondělí 30. září 2019 | RSS
Autor: Richard Guryča

Chcete-li zachovat maximum z přirozeného vzhledu dřeva, použijte k jeho ošetření oleje. Za vyzkoušení stojí zejména čisté přírodní oleje, ale využít lze i průmyslové směsi.

Zejména lněný olej představuje tradiční hloubkovou ochranu měkkých jehličnatých i tvrdých listnatých dřevin. Je vhodný pro většinu dřevěných povrchů, které zpevňuje a vytváří podklad pro jejich další zušlechtění. V obytných prostorách s teplotními výkyvy a s tím souvisejícími změnami vzdušné vlhkosti omezuje difuzi vodních par do dřevěných obkladů i tesařských konstrukcí a brání tak jejich rozesychání. Hodí se pro impregnaci podlah, dřevěných schodů, vnitřního nábytku i dřevěných obkladů a konstrukcí. Poslouží k ošetření hoblovaného i broušeného dřeva i napouštění nového i starého louhovaného nábytku. Stejně jako další rostlinné oleje i lněný olej po čase mírně žloutne. Je možné ho míchat s dalšími rostlinnými oleji, vosky a pryskyřicemi.

 

  

 

Pokud se nechcete zabývat pronikáním do tajů jednotlivých přírodních olejů a jejich ředění či míchání, můžete si jednoduše vybrat některý z olejů, které nabízíme vedle v sortimentu nátěrů či prostředků k ošetření dřeva vedle laků, lazur či ochranných vosků.
Zpravidla jde o směsi modifikovaných přírodních olejů, případně olejů s vosky, upravených pro okamžité použití. U těchto komerčních či průmyslových olejů na dřevo je důležité předem zjistit, zda jsou vhodné pro použití ven FLÜGGER IMPREDUR NANO OLEJ, ADLER PULLEX BODENÖLXYLADECOR OŠETŘUJÍCÍ OLEJ nebo dovnitř TEKUTÝ VČELÍ VOSK, LEGNO-ÖL, LEGNO HARTWASHÖLLEGNO-COLOR a pro zvolený druh ošetřovaného dřeva (tvrdé dřevo, měkké dřevo) a rovněž to, zda jsou tónované do nějakého barevného odstínu. U jednotlivých směsí se rovněž liší doba zasychání, což může hrát při výběru také důležitou roli.

 

 Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE