Plísně - zdroj nebezpečí pro člověka

Pondělí 29. říjen 2018 | RSS
Autor: Stachema

Plíseň může vzniknout vinou nadměrné vlhkosti v interiéru. Odstraňte ji co nejdříve. Objevili jste ji v rozích místnosti, za nábytkem, na stropě či dokonce ve skříni. Vypadá nevábně, dokáže poničit třeba dřevěné lišty a hlavně škodí zdraví.

  • Plísně jsou mikroskopické vláknité houby, které mají velmi malé nároky na živiny.
  • Pro svůj růst vyžadují především vlhkost.
  • Vyskytují se v bytech i domech, kde mohou růst na zdech, ale i povrchu různých předmětů.
  • Vlhkost může být na zdech a předmětech ve vnitřním prostředí v důsledku stavební závady, nedostatečného větrání nebo nedostatečného vytápění využvíaných prostor. Převážně se jedná o místnosti s novými těsnícími okny.Vlhký vzduch zůstává v prostorách a vodní pára se kondenzuje na chladném povrchu.

 

Plísně se rozmnožují velice rychle. Při růstu vytvářejí spory - své rozmnožovací orgány. Za vhodných podmínek se z jedné spory může vytvořit až miliarda dalších v období 5 dnů. Spory se z plísní uvolňují do ovzduší, ze kterého jsou vdechovány a ohrožují tak zdraví člověka.

V důsledku vdechování spor vznikají alergické reakce, ze kterých vznikají závažnější zdravotní problémy. Mezi alergická onemocnění patří alergická rýma, průduškové astma, chronický zánět průdušek a zánětlivé postižení plicních sklípků. Tato onemocnění dýchacího systému vyvolávají především druhy plísní rodu Aspergillus!
! ALERGIE NA PLÍSNĚ JE ČASTÁ ZEJMÉNA U DĚTÍ !


K nejzávažnějším poškozením člověka, která mohou plísně způsobit, patří mykózy. Tedy nemoci, při kterých plísně rostou a rozmnožují se v těle postiženého. Mezi mykózy patří onemocnění plic, zánět zevního zvukovodu, zánět vedlejších nosních dutin, zánět rohovky oka a různé záněty kůže. Nejčastěji tato onemocnění vyvolávají plísně druhu Aspergillus, Cladosporium a Penicillium!
LÉKAŘSKÉ OŠETŘENÍ BÝVÁ VELMI KOMPLIKOVANÉ !

Mykotoxiny jsou toxické látky, které produkují některé druhy plísní. Mají negativní vliv na imunitní systém. Při poruše imunitního systému tak dochází k menší odolnosti proti infekcím. Těkavé organické látky, které plísně produkují při svém růstu, mohou v lidském těle působit hluboko v respiračním traktu. Často způsobí podráždění.

 
Stávající výskyt plísní je NUTNÉ odstranit – dezinfikovat. Následně je nutné i preventivní opatření. Jen ve velmi málo případech je postačující samostatná dezinfekce. I v případě, že je odstraněna příčina růstu plísní, tak vlhkost v materiálech zůstává a odpařuje se velmi zvolna. I malý obsah vlhkosti může být pro růst plísní dostatečným zdrojem vody pro život.
    Výběr vhodného přípravku pro odstranění plísní je velmi důležitý, stejně tak i výběr přípravku pro preventivní ošetření. Je třeba volit přípravky tak, aby byly navzájem kombinovatelné a nejlépe od jednoho výrobce.

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE