Vchodové dveře a okna

Úterý 24. červenec 2018 | RSS
Autor: Building plast spol. s.r.o.

Okna a vchodové dveře jako výplně stavebních otvorů se dnes v bytové i komerční sféře zhotovují z plastu, kovu nebo ze dřeva. Každý materiál disponuje jinými užitnými vlastnostmi a vhodností použití. Přesto je stále nejčastěji používaným materiálem je dřevo.

Dřevěné vchodové dveře a okna jsou stále častěji nedílnou součástí moderních rodinných domů. Dokonale korespondují s dalšími dřevěnými doplňky jako jsou obklady, trámy, ale třeba oplocením pozemku. Není ale ani zanedbatelná ozvěna na dřevěné interiéry domů. Dřevo stavbu nejen zlevňuje a stavebně zjednodušuje, ale také dodává domu příjemný vzhled, zejména když je dům propojen s terasou nebo zahrádkou.

Dřevěná okna a vchodové dveře nejsou levnou záležitostí a proto také vyžadují kvalitní povrchovou úpravu.

  

 

Postup pro kvalitní povrchovou úpravu oken a dveří od českého výrobce SOKRATES.

U slabovrstvých lazur je nutné povrch dřeva vždy přebrousit – zdrsnit – skelným papírem č. 60 až 80. Aplikujeme vždy dle návodu. V nabídce je Lazurit FORTE – top produkt na bázi modifikovaného lněného oleje ve vodném prostředí. FORTE má vynikající schopností penetrace, blokuje odlupčení fládru – penetrace přilepí fládr k podkladu a vysokou odolnost na povětrnostní vlivy. Lehce voní přírodní fermeží. Názorný příklad životnosti je dálnice D11, sjezd Poděbrady, posezení pro cyklisty. Realizace 2009. Beze známek 5 let funkčnosti. FORTE se aplikuje převážně štětcem s pomalým stahováním nevsáklého oleje. Zasychání je pomalé – podle savosti 24 až 48 hodin. Smolnaté podklady jsou nevhodné – nesavé. Aplikuje se 2x. Nebo 1x Lazurit FORTE a 1–2x vrchní nátěr Lazurit PLUS.

Lazurit PLUS je středně vrstvá lazura na středně dlouhém hybridním alkydu ve vodě. Zajišťuje velmi dobrou penetraci a příjemný sametový povrch. Obě lazury obsahují biocidní přípravky na ochranu dřeva. Lazurit plus se aplikuje zásadně ve 3 vrstvách. Jeho příjemný povrch se podbízí k použití i v interiérech – aplikace 2x. Dále k nátěrům zahradního nábytku a podobně. Obě lazury jsou vhodné pro povrchovou úpravu oken a dveří chalup, kde ladí s charakterem stavby. Silnovrstvá lazura zde mnohdy působí nepatřičně luxusně.

Silnovrstvá lazura je nátěrový systém na bázi 100% čistého akrylátu. Je silně termoplastická. Skládá se z celého nátěrového systému. Je určena pro stabilní konstrukce – okna a vchodové dveře. Vynikající životnost vždy nad 10 až 15 let. Údržba Balzám a čistič pravidelně 1x až 2x ročně při mytí oken. Top produkt především pro profi účely. Lazura vytváří luxusní sametový povrch. Silně odpuzuje vodu, obsahuje UV filtry. Dodržujte nátěrový systém.

 

 

 

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE