Vzorníky barev

Nevíte si rady s výběrem barevného odstínu nebo se nemůžete rozhodnout, které barva bude nejvhodnější?
Je to opravdu snadné, na naší specializované prodejně Vám nabízíme barvy a laky z velkého množství vzorníků barev od různých výrobců. Mícháme barvy na počkání a vybrat si můžete z více než 1,5 miliónu odstínů barev. U nás si vybere tu svoji barvu opravdu každý. Můžete si prohlédnout nebo zapůjčit vzorníky na barvy do bytu a malířské barvy, vzorníky na fasádní barvy a fasádní probarvené omítky. Nabízíme také velký výběr odstínů barev a laků na dekorativní nátěry a ochranu dřeva. K dispozici máme kompletní vzorníky barev originálních autolaků roztříděných podle automobilových značek a motocyklů.

Upozorňujeme na skutečnost, že Vzorníky barev a jednotlivé odstíny barev zobrazované na počítači mohou být zkreslené.

 

Vzorníky barev RAL

Vzorník barev RAL je celosvětově uznávaný standard pro stupnici barevných odstínů, který se používá především v průmyslové výrobě interiérových či exteriérových nátěrových hmot a stavebnictví obecně. Jeho smyslem je především možnost získání vždy přesně stejného odstínu barvy.

Vzorník barev RAL CLASSIC

Řada RAL CLASSIC obsahuje 213 odstínů, vč. metalických a používá se pro určování odstínů především v průmyslové výrobě, např. ocelové konstrukce, klempířské prvky, strojní zařízení, výrobě nábytku apod, ale vyhovují-li odstíny, je možné tónovat malířské barvy a fasádní barvy a jíné nátěrové hmoty.

 Vzorník RAL CLASSIC

 

Vzorník RAL CLASSIC + NOVÉ ODSTÍNY

 

 

 

Vzorník barev RAL DESIGN

Řada RAL DESIGN obsahuje 1625 odstínů, které jsou vhodné hlavně pro určování komplexního barevného řešení stěn v interiérech bytových, občanských, ale i průmyslových staveb. Z široké barevné škály je možné tónovat barvy na zeď, fasádní nátěrové hmoty, ale také většinu průmyslových barev. Vzorníky barev v řadě RAL DESIGN (1625 odstínů) neobsahují odstíny RAL CLASSIC (213 odstínů).

Vzorník RAL DESIGN

 

Vzorník barev ČSN

Vzorník barev ČSN je český standard pro stupnici barevných odstínů nátěrových hmot. Je založen na československé, resp. české technické normě ČSN 67 3067. V současné době ja na ústupu používání odstínů podle vzorníku ČSN 67 3067 a nově jsou stanovovány odstíny barev podle vzorníku RAL. Proto Vám zde nabízíme tabulku, která slouží k převodu odstínů ČSN na RAL a opačně.

vzorník ČSN / RAL


Vzorník barev NCS

Vzorník NCS (Natural Color Systém®) je velice pečlivě připravený vzorník barev vypracovaný na základě vyhodnocení velkého množství subjektivních vyjádření pracovníků z oblasti vědy, architektury, psychologie, módního návrhářství a objektivního měření barevnosti.Vzorník NCS lze využít pro tónování barev do bytu, fasádních barev ale také syntetických emailůvodouředitelných barev.

vzorník NCS

 

vzorník DULUX

vzorník EUROTREND

vzorník HERBOL

vzorník VIVECHROM

vzorník TELURIA