Jak se jednoduše zbavit tepelných mostů?

Úterý 31. srpen 2021 | RSS
Autor: chytre-bydleni.cz

Co je tepelný most?

Tepelné mosty zpravidla vznikají na nedostatečně či nesprávně zateplených místech stavební konstrukce. Zjednodušeně je můžeme popsat jako místa v konstrukci domu, která převádějí teplo mezi interiérem a exteriérem. V praxi pak dochází ke snížení efektivity vytápění, neboť určité množství tepelné energie uniká skrze tepelný most pryč z interiéru. S tepelným mostem se velmi často setkáte ve formě nedostatečně utěsněného místa mezi dvěma prostory s rozdílnou teplotou – v praxi jde například o konstrukci obvodové stěny. Součástí takové konstrukce je zpravidla materiál, který má v porovnání se zbytkem dělící konstrukce vyšší tepelnou vodivost. Právě na tomto místě pak dochází k převodům tepla, a tedy i tepelným ztrátám. Tepelné mosty se nejčastěji vyskytují kolem okenních rámů, u základů, kde končívá zateplovací systém či v místě tzv. pozednice – vodorovného trámu, který probíhá podélně celým krovem a spojuje střechu s nosnou zdí.

 

Tepelný most způsobuje výskyt plísní!

Tepelnými ztrátami však výčet záporů tepelných mostů nekončí. Na interiérové straně stěny se vlivem tepelného mostu mohou tvořit navlhlé, v horším případě plísňové skvrny. Tepelný most se totiž z vnější strany ochlazuje, zatímco z vnitřní přijímá teplo. Značný teplotní rozdíl má za následek vznik kondenzátu, který vytváří ideální podmínky pro pozdější výskyt plísní. Ty mohou mít negativní dopady na zdraví obyvatel domu.

 

 

 

Systém JUPOL Thermo

Doporučená skladba

1x AKRYL Emulze nebo JUKOL Primer – ředit s vodou v poměru 1 : 1

2x JUBOLIN Thermo – v celkové tloušťce max. 3 mm

2x JUPOL Thermo

 

Proč Systém JUPOL THERMO

    snižuje náklady na vytápění až o 50 Kč na m2 obvodové stěny za rok*;
    omezuje kondenzaci vlhkosti a riziko vzniku plísní;
    navozuje pocit tepla;
    je vhodný k odstranění menších tepelných mostů;
    snadno se aplikuje.

Partneři a značky logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom logo_bottom
Kontakty
Newsletter
  • Chci být jako první informován o novinkách a výhodných akcích.

POUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE
Načítání obsahu …